فایل word بررسی تاثیر روش یادگیری مشارکتی بر روی عزت نفس, رشد مهارت های اجتماعی و عملکرد تحصیلی دانش آموزان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word بررسی تاثیر روش یادگیری مشارکتی بر روی عزت نفس, رشد مهارت های اجتماعی و عملکرد تحصیلی دانش آموزان دارای 110 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی تاثیر روش یادگیری مشارکتی بر روی عزت نفس, رشد مهارت های اجتماعی و عملکرد تحصیلی دانش آموزان  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

مقدمه

از زمانی که تعلیم و تربیت جنبه رسمی به خود گرفت و افرادی معلم و افرادی دیگر به عنوان دانش آموز و مکانی به نام مدرسه بوجود آمد, تلاش های متعددی نیز جهت کار آمدتر نمودن این جریان صورت گرفت.  زمانی وادار کردن شاگردان به حفظ مطالب درسی, از طریق گوش دادن به سخنرانی معلم بدون توجه به درک مطالب و نحوه تفکر, روش عمده آموزش محسوب می گردید, اما آنچه که امروزه در آموزش, بسیار مهم و حیاتی به نظر می رسد این است که باید به شاگردان کمک شود تا مهارت خود را در تفکر و استدلال افزایش دهند و اطلاعات موجود را پردازش کنند و آنها را به کار برند, همچنین در حین آموزش, زمینه و تجارب لازم برای برقراری صحیح روابط اجتماعی و همدردی و همدلی با دیگران فراهم گردد و این شرایط در پرتو روش های آموزش معلم میسر است. ظهور علم روانشناسی و نظریه های یادگیری, کمک شایانی به روند آموزش نمود. در کنار نظریه های یادگیری, نظریه های آموزشی که چگونگی عمل و تاثیر معلم روی یادگیری دانش آموزان را مورد بررسی قرار می دهد, نیز مطرح گردید. با کوشش متخصصان تعلیم و تربیت برای ایجاد نظریه های آموزشی, چندین الگو و طرح آموزشی نیز بوجود آمد که معلمان امروزه فعالیت های آموزشی خود را با توجه به این الگوها ارائه می دهند, آشنایی با نظریه ها و الگوهایی که چگونگی یادگیری دانش آموزان را توضیح و تبیین کنند, برای معلمان ضرورت دارد.
در یک تقسیم بندی قدیمی و کلی, دو الگوی مختلف تدریس دیده می شود:
1. الگوی مکانیکی
2. الگوی ارگانیکی
در الگوی مکانیکی, انسان موجودی غیر فعال, تهی و انفعالی است و فعالیت های او در اثر نیروهای خارجی شکل می گیرد و بر اساساً این الگو, هدف آموزش و پرورش,
انتقال فرهنگ و پرسازی ذهن فراگیران و شکل دهی به رفتار دانش آموزان است (شعبانی, 1382).
در الگوی ارگانیکی, مرکز توجه به توانایی ها و شخصیت دانش آموزان جلب می شود و آدمی به عنوان موجودی زنده و فعال در نظر گرفته می شود.
طبق این الگو, هدف آموزش و پرورش, شکوفایی استعدادها و توانایی های بالقوه انسان است ( شعبانی, 1382).
تعریف یادگیری مشارکتی
قبل از پرداختن به تعریف مفهوم یادگیری مشارکتی, به سایر رویکردهای یادگیری اشاره می شود تا بدین وسیله درک بهتری از مفهوم یادگیری مشارکتی داشته باشیم.
جانسون و اسمیت  (1998) خاطر نشان می کنند که بیشتر یادگیری هایی که در موسسات آموزشی دیده می شود بر پایه یکی از رویکردهای یادگیری زیر است:

لینک کمکی