فایل word بررسی و شناخت مبحث مدیریت آموزشی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word بررسی و شناخت مبحث مدیریت آموزشی دارای 189 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی و شناخت مبحث مدیریت آموزشی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

- مقدمه
امروز رشته «مدیریت آموزشی» بعنوان شاخه ای از آموزش عالی در پاسخ به نیازهای آموزشی وزارت آموزش و پرورش نقشی حساس دارد. این رشته به تدریج شکل گرفته و به سوی ساختاری منظم و مرکب از موضوعات, عناوین, مفاهیم, اصول, مهارتها و اصطلاحات مربوط به خود پیش می رود. نیاز روزافزون به مدیریت آموزشی بیشتر ناشی از تغییرات کلی است که در عناصر مختلف آموزشی و بافت آن از آغاز دوره جدید آموزشی رسمی ایران صورت گرفته است. افزایش تعداد معلمان, دانش آموزان, مدارس, موضوعات و عناوین دروس, مشاغل آموزشی و پرورشی و هزینه ها, توام با گسترش قلمرو و وظایف, اهداف پیچیدگی, وسعت محتوا, و انتظارات روزافزون از آموزش و پرورش تربیت و آماده سازی مدیران آموزشی را الزامی ساخته است.
در امر مدیریت, آموزش نقش تعیین کننده ای در یک مدیریت خلاق دارد. «کنفوسیوس» فیلسوف و حکیم چینی احکامی در زمینه مدیریت ارائه می دهد که یادآوری آن به جاست او می گوید: اگر مایلید تغذیه یکسال خود را تامین کنید گندم بکارید – اگر ده سال رفاه می خواهید درخت بکارید اگر در پی رفاه و آسایش یک قرن هستید به آموزش توجه کنید. مردم ژاپن این اندرز را با استفاده از سنت و آداب خود در کار روزانه بکار گرفته اند. آلفرد مارشال پرورش نیروی انساین را با ارزش ترین نوع سرمایه گذاری به شمار می آورد و معتقدات تربیت یک صنعت کار یا مخترع می تواند هزینه آموزش و پرورش یک شهر را جبران کند.
در کل می تواند عنوان کرد که هدف از انجام تحقیق کمک به نظام آموزشی و مدیریت به علت پیچیدگی آموزش و پرورش, هر چه جامعه پیشرفته تر باشد, به همان اندازه آموزش و پرورش در آن رسمی نقش مهمتر, پیچیده تر و دشوارتر بر عهده داشته سازمانهای آن گسترده تر و متنوع تر می باشد.
و همچنین ضرورت تغییر در تصمیم گیری و سیاست گذاری, بهبود کیفی و ایجاد فرصتهای برابر آموزشی برای همگان نقش خطیر مدیریت نظام آموزشی را بر وظیفه ای سنگین و پر مسئولیت مبدل ساخته است و می بایستی نظام آموزشی را به یک نظام خلاق و با ابزارهای کیفیت فرایند آموزشی آشنا ساخت.


فهرست مطالب

بخش اول: نوع تحقیق                                    1
روش گردآوری اطلاعات                                5
تجزیه و تحلیل اطلاعات                                7
ضرورت تحقیق و پژوهش                                8
سوال اصلی تحقیق                                    8
بخش دوم: 1- مقدمه                                    10
2- تعاریف مربوط به مدیریت آموزشی                        11
تعریف روش تحقیق
3- تئوری سیستمی                                    21
4- ارتباط بین مدیریت آموزشی و یادگیری                        42
5- مدیریت کیفیت فراگیر (T.Q.M)                            61
6- مطالعه موردی (case stady)                            75
7- نقش کلیدی دانش و معرفت در مدیریت آموزشی                    102
8- نگاهی نو به کارکردهای POSD-CORB                        127
9- ارتباطی بین مدیریت آموزشی و الگوهای کاوشگری                141
نتیجه گیری و پیشنهاد                                    148
منابع و مآخذ                                        152
ضمائم: ترجمه و متن انگلیسی                                155

لینک کمکی