فایل word بررسی سامانه مولتی پلکس خودرو

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

توجه : این پروژه به صورت فایل power point (پاور پوینت) ارائه میگردد

 فایل word بررسی سامانه مولتی پلکس خودرو دارای 36 صفحه می باشد و دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل پاور پوینت فایل word بررسی سامانه مولتی پلکس خودرو  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

سامانه مولتی پلکس خودروCar Multiplex System

تعریف
معنای لغوی مالتی پلکس چندجزئی بودن است و به هر مجموعه که دارای تعدادی عضو همراستا در یک هدف مشخص باشد , مالتی پلکس گفته می شود. این اعضا باید خصوصیت مشترکی دارا باشند که در عین مجزا بودن و عملکرد مستقل , مفهوم مشترکی را ظاهر کنند.

هدف
هدف کلی از شبکه سازی برق خودرو , کاهش زمان و هزینه های تولید و در نتیجه افزایش ظرفیت تولید و همچنین افزایش کیفیت و قابلیت های الکترونیک خودرو و ایجاد سهولت در عیب یابی آن است.
خودروی پژو 206 , اولین خودروی مجهز به سیستم مالتی پلکس در تولیدات داخلی ایران است.

لزوم استفاده
در روش سنتی سیم کشی خودرو , جهت فعال کردن هر یک از بارهای الکتریکی , نیازمند وجود رشته سیم مستقل هستیم که با قطع و یا وصل مستقیم تغذیه , بار مذکور فعال و یا غیرفعال می شود. این مسأله با توجه به افزوده شدن بارهای الکتریکی جدید سبب افزایش شدید حجم دسته سیم در خودروهای امروزی گردیده است. لازم به ذکر است که به تبع نیاز به اعمال کنترل دقیق در قسمت های مختلف خودرو , کاربرد یونیت های کنترل کننده الکترونیکی و سنسورهای مرتبط با آن ها نیز افزایش یافته است؛
در صورت استفاده از روش معمول سیم کشی در درخت سیم , این امر موجب می شود تعداد سیم های موجود در آن افزایش یابد. تعداد سیم های لازم در مورد اتومبیل های پیشرفته به حدود 1200 رشته می رسد ؛ دسته سیم لازم برای کنترل همه کارکردهایی که به درب سمت راننده مربوط می شود ممکن است تا 50 رشته سیم داشته باشد و سیستم های واقع در ناحیه داشبورد ممکن است به تنهایی بیش از 100رشته سیم و اتصال داشته باشند.


فهرست منابع و مراجع
  1- ماهنامه پیام ایران خودرو , شماره 88
  2- حسین رمضانی , تکنولوژی خودروهای الکتریکی , چاپ اول , 1387
  3- سایت مجله ماشین , www.machinemag.com
  4- سایت برق خودرو ,
www.mabanibarghmiri.blogfa.com

لینک کمکی