فایل word روش تحقیق بررسی تاثیر رنگ در طراحی اتاق بازی کودک

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word روش تحقیق بررسی تاثیر رنگ در طراحی اتاق بازی کودک دارای 34 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word روش تحقیق بررسی تاثیر رنگ در طراحی اتاق بازی کودک  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

خلاصه مطالب:

 فرآیند رشد انسانها , در کودکــــــی , تاثیـــــر بسزایی در شخصـــیت آناــن دارد.عقـــیده بسیــــاری از متخصــــصان تعلیـــــم و تربیت بــــر این اســت که شخصیت هر انسان در ? سال اول زندگی او شکل مـــی گیرد , فرآیند رشــــــد کودک در سالهای اولیه زندگی متاثر از عوامل بسیـــــاری است.فعالـــیت , به عنوان عامل اصلی رشد و یادگیری کـــــودک فرآیندی است که در ارتباط با فـــضا و محیط کودک , رشد همه جانبه او را موجــــب مـــی گـــردد.فـــضاهای مرتبـــط با فعـــالیت کودکان باید دارای شرایط مناسب و مطـــلوب بــرای رشد فیـــزیکی , ذهـــنی , عاطفی و اجتماعـــی آنان باشد.تحـــقق این امر از طریق بکارگیری المـــــانهای طراحی معماری ای که منطبق با شرایط جسمی و روانـی کـــودک باشد , امکان پذیر است و ثابت می شود استفاده از رنگهــــای شاد,خصوصاً گـــرم در طراحی اتاق کودکان ما را در دستیابی به این هدف یاری می کند.

مقدمه:

 اکنون بیش از ??? سال است که مفهوم آموزش و پرورش در مراکز اجتماعی هــنوز به عنــــوان سر فصلی داغ مورد بحث است.آموزش و به تبع آن فضاهای آموزشی بیشتـــرین اثر و نقش را بر ذهنیت و تمدن سازی این گونه جوامع به عهده دارند.فضاهای آمـوزشی و در عمده ترین بخش آن , مدارس دوره زمانی طولانی تری از عمر انسان ها را در خود جای می دهد.هدف یاداشت حاضر یافتن کالبــدی جدید برای اصــلاح فرایند آموزش و پرورش می باشد.فـــرایندی که جهـــت گیری آن به سوی رشد مسئولیت پــــذیری , کار پربــار و تداوم در امــر آموزش می باشد.هر چند آموزش پرورش , سیاستگذاریهایش تا کــنون نتوانســـته است شرایطی فراهـــم کند که موجب پرورش بیش از پیش استعداد های دانش آموزان شود.
 
•    امروز واژه انسان استادآموز جای خود را به انسان خودآموز و مسئولیت پذیر داده اســـــت . از این رو الگو و روشی که بدان نیاز داریم , نگارشی جدید و بهبود یافتـــه نسبت به الگـــــو های قدیمی نمی باشد بلکه نیاز ,  مفهومی کاملا متفاوت از آموزش خواهد بود و البته نظریاتی فراتر از تئوری. هدف ایجاد فضائی بهینه در امر آمـــــوزش و یادگیری می باشــــد.ماهیت فضا های آموزشی ,لازمه سر مشقی منحصر بفــــــرد برای پژوهش و ایجاد کنش و واکنش صحیح جهت آموزش و پرورش می باشد.
به شـــــرط آنــــکه تعاملی صحـــیـــح و مستمـر مابین سه اصل آمـــوزش و پـــرورش دانــــش آمــوز و فضای آموزشی بر قرار باشد.  

هدف تحقیق:
فرضیه:

در طراحی اتاق بازی کودکان استفاده از رنگهای شاد وگرم برای حـــفـظ روحیه ی شاد کودک الزامیست.

اهداف کلی:

اثبــات الزامـــی بودن استفاده از رنـــگ های شــــــاد به خصـــوص رنـگ هـــــای گرم در طــراحی اتاق بازی کودکـــــان که با روحـــیه وعملکرد آنها رابطه ی مستقیمی دارد.

 

فهرست مراجع:

معماری برای کودکان - والتر کرونر-ترجمه ی احمد خوشنویس
از طـــراحی تا معماری - سید ابوالقاسم صدر
ضوابط طــــراحی معماری مهدکودک,مرکز تحقیقات سازمان و مسکن
زیبایی هنر از دیدگاه اسلام - استاد محمد تقی جعفری
رهنمود های طـــراحی - شعله نوروزی - مجله ی صفه-شماره ی 39
طــراحی اتاق کودک - شعله نوروزی - مجله ی صنعت ساختمان- داریس- شماره ی 40
معماری,حضور,زمان و مکان – کریستین نوربـــرگ شولتس
روزنـامه ی جام جم – 14بهمن 1385- پر کشیدن حس کنجکاوی کودکان
روزنـامه ی همشهری – 16و17 فروردین 1385-  اتاق کودک
مجله ی اینترنتی صبح بخیر ایران
فصلنامه ی معماری داخلی
www.pasad.com
www.AROHIRAN.com
www.mypardis.com
memarbashi.blogsky.com
seventhview.persianblog.com
zorvan.persianblog.com
yousefi.persianblog.com
marigoldarchitect.blogfa.com
archiclub.blogspot.com

ضمائم :

ماهنامه ی دکوراسیون داخلی – داریس – علی خیابانیان
هم نشینی رنگها
رنگ شناسی ایتــــن
ماهنــامه ی ایـــــــران آذیـــن
ninashahrokhi.persianblog.com
leonjanreno.persianblog.com
eventspace.persianblog.com

لینک کمکی