فایل word بررسی ارتباط کلامی و گفتگو بین افراد

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل word بررسی ارتباط کلامی و گفتگو بین افراد دارای 74 صفحه می باشد و دارای تنظیمات و فهرست کامل در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل word بررسی ارتباط کلامی و گفتگو بین افراد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

مقدمه

جامعه‌شناسی, و انسان‌شناسی بر روی شماری از موضوعات آن صورت می‌گیرد که بسیاری از آنها را در این مورد بررسی قرار خواهیم داد.
در این فصل توجه خود را معطوف به کاربرد اصلی زبان , یعنی ارتباط , خواهیم کرد. خواهیم دید ارتباط چه مشکلاتی برای کاربرد شناسی ایجاد می‌کند و دارای کدام ساخت است . در نهایت به برخی موضوعات ویژه در کاربرد‌شناسی خواهیم پرداخت.
طرح مسئله
شاید رایج‌ترین ویژگی تعامل انسان که به سختی آن را قابل ملاحظه می‌دانیم, این است که ما صحبت می‌کنیم. بعضی اوقات با اشخاص خاص, بعضی اوقات با هر کس که گوش می‌دهد, و در زمانی که کسی را برای گوش کردن نمی‌بابیم, با خودمان صحبت می‌کنیم. اگرچه زبان انسان, نقش‌های بسیار متنوعی را ایفا میکند- از بیدار کردن کسی در صبح زود با گفتن تا نامگذاری یک کشتی با گفتن ولی در اینجا به آن کاربرد‌‌های زبان خواهیم پرداخت که برای ارتباط انسان, ابزاری است. برای مثال, متکلمین ماهرزبان انگلیسی حقایقی از قبیل زیر را می‌دانند:
الف- برای سلام به کارمی‌رود.
ب- برای خداحافظی به کار می‌رود.
ج – گروه به طور صحیح می‌تواند توسط متکلم در یک موقعیت خاص برای اشاره به میز خاصی بکار برود.
د – گروه به طور صحیح می‌تواند توسط متکلم در یک موقعیت خاص برای اشاره به میز خاصی بکار برود.
ه - برای درخواست نمک به کار می‌رود.
و - برای پرسیدن سن شخصی به کار می‌رود.
ز - برای بیان اینکه باران می‌بارد, مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ح - برای قول دادن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 ما از این فهرست می‌توانیم به شمه‌ای از انواع گسترده کاربردهای احتمالی زبان دست یابیم, ولی قبل از مرور این کاربردهای گوناگون, نخست باید بین استفاده از زبان برای انجام دادن کاری, واستفاده از زبان در انجام کاری تمیز قایل شویم, بدون شک یک حقیقت بسیار مهم درباره انسان این است که ما زبان را در اکثر  افکارمان به کار می‌بریم. احتمال دارد که برخی از افکار راکه به آن می‌اندیشیم, و به ویژه افکار مجرد و انتزاعی را, اگر زبانی در دسترس نداشتیم, نمی‌توانستیم به آنها بیاندیشیم. این حقیقت ممکن است برای حیات شناختی ما مهم باشد , ولی برای مفهوم کاربرد شناختی کاربرد زبان , یعنی استفاده از زبان برای انجام  کارها, مهم نیست . وقتی توجه خود را  بر اینکه مردم با استفاده از زبان می خواهند چه بکنند,  معطوف می‌کنیم, در واقع توجه خود را معطوف به این می‌کنیم که شخص با کلمات درمواقع خاصی چه می‌مند , در واقع بر نیات, مقاصد, تاورها ,و  آرزوها ‌یی که یک متکلم در صحبت کردن دارد, متمرکز می‌شویم .

لینک کمکی